Yetenek Haritası
Eğitim Servislerimiz

Yetenek Haritası

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

[vc_column_text]

Dikkat Eğitimi

Dikkat eksikliği artık bir sorun değil

Size ciddi ve uygulanabilir çözümler sunuyoruz.

PlayAttentionPicture3

PLAY ATTENTİON ÜRÜNÜ

Çocuklardaki Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) semptomlarını azaltan düşünceye dayalı yeni bilgisayar sistemi bu ay Birleşmiş Krallıkta piyasaya sürülecek. Hertfordshire Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Prof. Karen Pine ve asistan Farjana Nasrin tarafından EEG (elektroensefalografy), biofeedback ve beyin dalgalarını değiştiren öğrenme stratejilerinin etkisini araştırmak üzere Hertfordshire okullarında dikkat eksikliği yaşayan on çocuk araştırmaya alınmıştır.

Kar amacı taşımayan toplumsal kuruluş “Games for Life” tarafından sağlanan Play Attention olarak adlandırılan sistem 12 hafta boyunca haftada 3 kez kullanılmıştır. Sistem, çocukların oynayabilecekleri eğlenceli bilgisayar oyunlarından ve bisiklet kaskına benzeyen bir kasktan oluşmaktadır. Kast, beyin aktivitelerini dikkatle ilgili EEG dalgaları şeklinde toplamaktadır.
Öğrenci, konsantre olduğu sürece oyunu kontrol edebilmektedir fakat dikkati dağılır dağılmaz oyun durmaktadır. Araştırmacılar, çalışmanın sonunda sistemin kullanılmadığı kontrol grubuyla karşılaştırıldığında çocukların dürtüsel davranışlarının azaldığını bulmuştur.
Prof. Pine şöyle ifade etmektedir: “DEHB tanısı olan çocuklar dürtülerini kontrol etmede ve uygun olmayan davranışlarını önlemede zorlanır. Bu durum eğitimsel ve davranışsal güçlüklere yol açar. Play Attention metodu çocuklara daha az dürtüsel ve daha fazla kendini kontrol sahibi olmasına yardımcı olarak uzun süreli problemleri engelleyebilir.”

[/vc_column_text]Kursa katıl[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″]

Telefon: 0543 258 34 20
Sırakapılar mah. Erengül sok. No.6 Merkezefendi / DENİZLİ
Reklomastik Dijital Pazarlama Ajansı